Kuchenka gazowa a głośna praca palnika – awarie, usterki i błędy

Naprawiamy usterki i problematyczne awarie występujące w kuchenkach gazowych. Jednym z objawów uszkodzonego palnika jest zwiększona emisja dźwięku jaki wydaje palnik podczas pracy. Oczywiście nie da się zupełnie wyeliminować hałasu dobiegającego z pracującego palnika, ale jego nadmierna emisja, która może narastać z czasem może świadczyć o poważnej awarii. 

Zadzwoń: 799 058 004

ZBYT DUŻY PŁOMIEŃ

Przekręcając pokrętło na zaworze kuchenki gazowej możemy ustawić wielkość płomienia od wartości minimalnej do maksymalnej. Należy pamiętać jednak, że te wartości są ściśle ustalone przez producenta i jeśli wielkość płomienia wyraźnie odbiega od zakresu regulacji w stosunku do pozostałych palników lub jest wyraźnie inny od stanu jaki pamiętam z przed tej sytuacji to mogło dojść do awarii palnika.

duży płomień a głośna praca palnika

Popularne przyczyny awarii palnika w kuchence gazowej:

  • rozkalibrowana dysza
  • źle złożone elementy palnika
  • uszkodzony zawór w kuchence gazowej
  • niewłaściwy gaz
  • pęknięty palnik

ZABRUDZONY PALNIK

Zwiększona emisja hałasu dobiegającego z pracującego palnika może być również spowodowana zabrudzeniem palnika. Kuchenki gazowe pomimo wielu zalet nie są odporne na zalanie spowodowane wykipieniem gotującego się mleka czy zupy. Wówczas dochodzi do gwałtownego odparowania cieczy na rozgrzanym palniku i zwęgleniem się resztek które zatykają i zmieniają kształt wyprofilowanych kanałów palnika. Gaz który pod odpowiednim ciśnieniem przechodzi przez palnik napotyka na przeszkody w postaci zwęglonych resztek posiłku emitując tym charakterystyczny niepokojący hałas.

PRZYTKANA DYSZA OD GAZU

Charakterystyczne syczenie gazu przy zapalonym palniku w kuchence gazowej może być spowodowane przytkaną dyszą na skutek zalania i zaschnięcia posiłku (zupa, olej czy mleko). Brak proporcji gazu do ilości dostarczonego tlenu może wywołać efekt niepokojącej emisji hałasu (syczenie czy mini wybuchy). Jeśli dysza nie jest fizycznie uszkodzona, a jedynie przytkana można ją samodzielnie oczyścić. Pamiętań należy przy tym, że oczyszczenie dyszy bez jej wykręcenia z palnika nie przyniesie długotrwałego efektu. Przepychając  zanieczyszczenia cienkim drucikiem przesuwamy je do wewnątrz palnika. Gdy puścimy gaz to te zanieczyszczenia uniosą się i ponownie mogą zatkać dyszę.

USZKODZONA KORONA PALNIKA

Charakterystyczny dźwięk pracy palnika nie tylko może być spowodowany przytkaną dyszą czy zabrudzonym palnikiem ale także pękniętym czy zdeformowanym od temperatury. Wówczas przepływający gaz nie rozchodzi się równomiernie (jego przepływ i mieszanie się z powietrzem nie jest nominale) i może emitować mikro detonacje oraz niepokojący dźwięk.

Naprawa i serwis AGD: pralki, zmywarki, piecyki, piekarniki, płyty indukcyjne, płyty ceramiczne:
AEG, Amica, Ardo, Ariston, Beko, Bosch, Brandt, Candy, Deawoo, Electrolux, Gorenje, Hoover, Indesit, LG, Mastercook, Miele, Polar, Samsung, Siemens, Whirlpool, Zanussi i inne.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE TO MIEJSCE, GDZIE NAPRAWIAMY SPRZĘT AGD

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

OFERTA NAPRAWY SPRZĘTU AGD