Piekarnik – głośna praca termoobiegu – awarie i usterki

Piekarnik to urządzenie, które możemy spotkać w prawie każdym gospodarstwie domowym. Czy chcemy upiec ciasto czy usmażyć kurczaka pierwsze co pomyślimy to, że zrobimy to w piekarniku. Czasami jednak i to urządzenie może przysporzyć nam mniejsze lub większe problemy. Hałasujący, głośny termoobieg w piekarniku zapewne nie pokrzyżuje naszych planów, ale dźwięk towarzyszący podczas pieczenia może wpłynąć na nasze samopoczucie. Poniżej przedstawimy, co może być powodem i jak poradzić sobie z tym problemem. 

Zadzwoń: 799 058 004

NIESPRAWNY WENTYLATOR TERMOOBIEGU

Uszkodzony wentylator to dość rzadka awaria. Wentylator stosowany w układzie termoobiegu jest wykonany ze stali i dodatkowo jest odseparowany od komory piekarnika kratką. Może się jednak zdarzyć, że dojdzie do poluzowania śruby mocującej i wówczas będziemy słyszeć wibrację podczas pracy termoobiegu.

ZABRUDZONY WENTYLATOR

zabrudzony wentylatorWiększość piekarników ma dobrze zabezpieczony wentylator od termoobiegu przed zabrudzeniem, a tym bardziej przez uszkodzeniem mechanicznym. Jeżeli jednak natrafimy na wentylator zabezpieczony kratką ze znacznymi otworami, to z czasem może dojść do przywarcia części potrawy (strzelająca kaszanka podczas podgrzewania) do łopatki wentylatora w efekcie generując dźwięk odmienny od tego, który znamy z prawidłowej pracy piekarnika. Jeżeli czujemy się na siłach to możemy spróbować rozkręcić wewnętrzną ściankę piekarnika i dokładnie przeczyścić wentylator.

NIESPRAWNY SILNIK

Częsta eksploatacja piekarnika z funkcją termoobiegu powoduje stopniowe zużywanie się silnika napędzającego wentylator. Zużycie łożysk na wałku będzie generował nieprzyjemny hałas. Wymiana silnika wiąże się z rozebraniem piekarnika zarówno od środka jak i od strony tylnej zabudowy.

Naprawa i serwis AGD: pralki, zmywarki, piecyki, piekarniki, płyty indukcyjne, płyty ceramiczne:
AEG, Amica, Ardo, Ariston, Beko, Bosch, Brandt, Candy, Deawoo, Electrolux, Gorenje, Hoover, Indesit, LG, Mastercook, Miele, Polar, Samsung, Siemens, Whirlpool, Zanussi i inne.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE TO MIEJSCE, GDZIE NAPRAWIAMY SPRZĘT AGD

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

OFERTA NAPRAWY SPRZĘTU AGD