Piekarnik grzeje cały czas – awarie i usterki

Piekarnik jest przydatny dopóki piecze zgodnie z naszym oczekiwaniem.  W poniższym poradniku wyjaśnimy co może być powodem, gdy piekarnik pomimo ustawionej temperatury grzeje cały czas przypalając potrawę.

Zadzwoń: 799 058 004

WADLIWY TERMOSTAT PIEKARNIKA

wadliwy termostat piekarnikaNiesprawnie działający termostat w piekarniku może powodować albo brak dogrzewania albo grzanie ciągłe na maksymalnej mocy. W tym wypadku zostaje jedynie wymiana termostatu na nowy.

NIESPRAWNY PRZEŁĄCZNIK FUNKCYJNY PIEKARNIKA

niesprawny przełącznik funkcyjny piekarnikaJeśli doszło do uszkodzenia przełącznika funkcyjnego poprzez jego przepalenie i zwarcie, może zajść sytuacja, że piekarnik będzie działał pomimo ustawionego pokrętła przełącznika funkcyjnego w pozycji wyłączonej. Tą usterkę można łatwo sprawdzić ustawiając pokrętłem temperatury na wartość minimalną. Jeśli pomimo ustawionego przełącznika funkcyjnego na pozycję zero wewnątrz piekarnika świeci się światło lub działa termoobieg, ale wewnątrz nie utrzymuje się wysoka temperatura to najprawdopodobniej awarii uległ przełącznik funkcji.

Naprawa i serwis AGD: pralki, zmywarki, piecyki, piekarniki, płyty indukcyjne, płyty ceramiczne:
AEG, Amica, Ardo, Ariston, Beko, Bosch, Brandt, Candy, Deawoo, Electrolux, Gorenje, Hoover, Indesit, LG, Mastercook, Miele, Polar, Samsung, Siemens, Whirlpool, Zanussi i inne.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE TO MIEJSCE, GDZIE NAPRAWIAMY SPRZĘT AGD

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

OFERTA NAPRAWY SPRZĘTU AGD