Suszarka do ubrań pachnie nieprzyjemnie, śmierdzi, czuć stęchliznę – awarie, usterki i błędy

Fix AGD oferuje serwis pralko suszarek w Katowicach. Dziś będzie kilka słów o zapachach, tych nieprzyjemnych.

Suszarka jest bardzo praktycznym urządzeniem AGD stosowanym w gospodarstwie domowym.  Niestety czasami z naszej suszarki wydostaje się nieprzyjemny zapach stęchlizny z powodu częstego użytkowania. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego z suszarki wydobywa się smród i co możesz z tym zrobić.

Zadzwoń: 799 058 004

W przypadku tego zaburzenia można rozważyć następujące przyczyny.

POJAWIŁA SIĘ PLEŚŃ

bęben suszarki do ubrań pleśńSuszarka ma kontakt z wilgotną, świeżo upraną bielizną. Pod koniec procesu suszenia w środku zawsze pozostaje trochę wody. To wilgotne i ciepłe środowisko sprzyja tworzeniu się pleśni i bakteriom, tworząc nieprzyjemny zapach.

Zaleca się utrzymywanie otwartych drzwi suszarki, gdy nie jest używana. Resztki pleśni można zetrzeć ściereczką.

KONDENSACJA NIE JEST PRAWIDŁOWO ODPROWADZANA

zbiornik kondensacyjny pralko suszarkiOsuszacz kondensacyjny musi być odpowiednio konserwowany. Zbiornik kondensatu należy opróżniać po każdym użyciu, aby zapobiec przelaniu. Jeśli wąż spustowy (wąż kondensacyjny) jest zatkany lub nieprawidłowo podłączony, spowoduje to nieprzyjemny zapach (wilgoć, brudna woda).

Jeśli woda pozostaje w wężu spustowym, suszarka pachnie stęchlizną i nieprzyjemnie. Dokładnie wyczyść wszystkie części, aby uniknąć nieprzyjemnych zapachów.

URZĄDZENIE JEST NOWE

suszarka spalony plastikTwoja suszarka pachnie jak spalony plastik? Jest to niepokojące tylko wtedy, gdy ten zapach nadal występuje po 2 lub 3 cyklach suszenia. Urządzenie uruchomione po raz pierwszy może wydzielać taki zapach. Jeśli jednak suszarka nadal pachnie spalonym plastikiem po wielokrotnym użyciu, należy sprawdzić, czy filtry kłaczków i skraplacz są czyste: zdarza się, że włókna tekstylne lub puch ma kontakt z elementem grzejnym. Nie wolno używać suszarki, dopóki nie znajdziesz przyczyny. W przeciwnym razie może wystąpić ryzyko pożaru. Skontaktuj się z technikiem serwisowym.

FILTR KŁACZKÓW JEST USZKODZONY

filtry kłaczków pralko suszarkiFiltr kłaczków służy do zbierania brudu i pozostałości tekstylnych. Jeśli filtr kłaczków jest uszkodzony, kłaczki mogą zetknąć się z elementem grzejnym. Nigdy nie używaj uszkodzonego filtra kłaczków. Spowodowałoby to zagrożenie pożarem. Należy pamiętać, że nowoczesne suszarki do ubrań są zwykle wyposażone w kontrolkę, która zapala się, gdy filtr kłaczków wymaga czyszczenia. Filtr kłaczków należy czyścić po każdym procesie suszenia, a skraplacz co najmniej raz w miesiącu.

Naprawa i serwis AGD: pralki, zmywarki, piecyki, piekarniki, płyty indukcyjne, płyty ceramiczne:
AEG, Amica, Ardo, Ariston, Beko, Bosch, Brandt, Candy, Deawoo, Electrolux, Gorenje, Hoover, Indesit, LG, Mastercook, Miele, Polar, Samsung, Siemens, Whirlpool, Zanussi i inne.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE TO MIEJSCE, GDZIE NAPRAWIAMY SPRZĘT AGD

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

OFERTA NAPRAWY SPRZĘTU AGD