Eko-misja widziana oczami Fix AGD

Drugie życie dla niechcianych urządzeń AGD

Fix AGD równolegle do głównej gałęzi swojej działalności jakim jest świadczenie usług w zakresie serwisu urządzeń AGD prowadzi również politykę pro ekologiczną.

Na czym opiera się ta koncepcja?

Jak można przeczytać w artykule obok znaczna część elektrośmieci AGD trafia na dzikie wysypiska czy lokalne złomowiska, a przecież cześć z tych urządzeń zanim tam trafi jest w dobrym stanie technicznym i wizualnym i te właśnie sprzęty Fix AGD stara się ratować, dając im nowe życie i nowych właścicieli.

Niejednokrotnie zdarza się, że urządzenia AGD są wyrzucane na śmietnik tylko dlatego, że nie pasują do nowej aranżacji mieszkania czy zwyczajnie z chęci posiadania nowego sprzętu tracą swoje przeznaczenie stając się elektrośmieciem.  Na takie właśnie urządzenia Fix AGD przeznacza część swoich dochodów, by przeprowadzić pełny serwis i konserwację, a następnie zupełnie nieodpłatnie przekazuje osobom potrzebującym dla których zakup nowego urządzenia okazuje się znacznym obciążającym wydatkiem.

Także urządzenia AGD do których został wezwany serwisant, a ich koszt naprawy jest nieekonomiczny w oczach właściciela również za zgodą właściciela zostaje odebrany przez serwisanta i przekazany do magazynu Fix AGD.  Na koszt firmy zostaje taki sprzęt przywrócony do prawidłowego działania i znajduje nowego właściciela.

Z uwagi na spore zainteresowanie sprzętem AGD z rynku wtórnego i naturalnymi ograniczeniami wynikającymi z ograniczeń ludzkich zasobów i finansów Fix AGD,  odświeżony sprzęt AGD jak zmywarka, pralka, suszarka czy płyta indukcyjna jest wysyłany do osób które według zespołowi firmy są takiej sytuacji finansowej, gdzie zakup nowego sprzętu nie byłby możliwy.

W związku z powyższym osoby, które nie posiadają pralki , zmywarki lub pieca w postaci płyty indukcyjnej czy ceramicznej zapraszamy do zapoznania się z zakresem działalności FixAGD:

oraz złożeniem w 350 znakach prośby z uzasadnieniem dlaczego właśnie to ona powinna zostać wybrana. Oczywiście nie mamy wglądu w dokumenty osób ubiegających się i nie możemy zweryfikować stanu faktycznego stad też prosimy o uczciwość i szczerość w treści jaką do nas wyślecie. Staramy się wychodzić z założenia, że jest na świecie więcej uczciwych niż nieuczciwych ludzi , stąd też w pełni opieramy się jedynie na Państwa informacjach.

Eko-polityka FixAGD jest celem  samym w sobie, nie przynosi dodatkowych profitów stąd też nie udzielamy informacji zwrotnych wszystkim zainteresowanym, a jedynie osobom które zostaną wybrane do przekazania sprzętu AGD.

Po kliknięciu w poniższy link zostaniesz przekierowany na stronę z formularzem gdzie napisz nam w 350 znakach dlaczego ubiegasz się o urządzenie AGD oraz zaznacz co konkretnie potrzebujesz tj. zmywarka, pralka, płyta indukcyjna, a także jeśli będzie to zmywarka czy pralka podaj wymiary.

Wysyłamy urządzenia AGD takie jakie akurat posiadamy na stanie. Może to być na przykład zmywarka Amica, a za tydzień do innej osoby trafi zmywarka Bosch czy Candy.

Miliony PLN  zamiast na prawdziwą utylizację odpadów idzie do kieszeni nieuczciwych firm.

Niesprawne urządzenia AGD, których utylizacja jest droga, trafiają na dzikie wysypiska, a lodówki zamiast do specjalistycznego zakładu, który unieszkodliwi freon, lądują w skupie złomu. Tam nikt nie zwraca uwagi na to, że rozbierając sprzęt na kawałki, uwalnia trujące substancje. Recykling elektroodpadów w Polsce istnieje tylko na papierze.

Wedle szacunków Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową co najwyżej 60 proc. sprzętu z oficjalnych rejestrów jest rzeczywiście zbieranych i utylizowanych. Biorąc pod uwagę, że cały rynek utylizacji elektroodpadów jest wart 80 – 100 mln zł, to szara strefa i handlarze kwitami zarabiają 30 – 40 mln zł. I są niemal zupełnie bezkarni – Brakuje odpowiedniego systemu kontroli – mówi Wojciech Konecki z Polskiego Związku Producentów AGD.

Naprawa i serwis AGD: pralki, zmywarki, piecyki, piekarniki, płyty indukcyjne, płyty ceramiczne:
AEG, Amica, Ardo, Ariston, Beko, Bosch, Brandt, Candy, Deawoo, Electrolux, Gorenje, Hoover, Indesit, LG, Mastercook, Miele, Polar, Samsung, Siemens, Whirlpool, Zanussi i inne.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE TO MIEJSCE, GDZIE NAPRAWIAMY SPRZĘT AGD

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

OFERTA NAPRAWY SPRZĘTU AGD