Kuchenka gazowa – płomień na palniku gaśnie przy zapalaniu lub podczas pracy – awarie i usterki

Kuchenka gazowa działała do tej pory bez zarzutów, a teraz nie można uruchomić jednego z palników? Po puszczeniu pokrętła palnik natychmiastowo gaśnie? A może w losowo wybranym momencie podczas gotowania dochodzi to samoistnego wyłączenia się palnika? Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze przyczyny tego problemu.

Zadzwoń: 799 058 004

NIEPRAWIDŁOWE DZIAŁANIE TERMOPARY

Z uwagi na zagrożenie jakie niesie niekontrolowane ulatnianie się gazu, zdecydowana większość kuchenek gazowych została wyposażona w system zabezpieczający. Przytwierdzona do palnika termopara steruje elektrycznie zaworem odcinając w razie konieczności dopływ gazu. Z jednej strony proste w swojej budowie i skuteczne rozwiązanie technologiczne jest bardzo wrażliwe na zanieczyszczenia na jakie jest narażona kuchenka gazowa podczas eksploatacji.

Kiedy wykipi nam posiłek podczas gotowania możemy nie tylko zatkać dyszę, koronę palnika, ale także unieruchomić termoparę finalnie unieruchamiając odpalanie palnika. W takiej sytuacji zostaje nam rozebrać górę piecyka i demontować termoparę w celu jej wyczyszczenia bądź wymiany lub wezwać fachowca który zrobi to w miarę tanio, szybko i przede wszystkim sprawdzi szczelność połączeń.

NIEPRAWIDŁOWE DZIAŁANIE POKRĘTŁA NA ZAWORZE

Powodów gaśnięcia płomienia można również poszukać w obrębie pokrętła. Zazwyczaj pokrętło którym regulujemy moc płomienia jest nasadzone na czopie, a jego głębokość osadzenia została ustalona przez producenta poprzez pierścień blokujący. Z uwagi na wieloletnią eksploatację kuchenki gazowej (częste wciskanie pokrętła podczas odpalania palnika) niejednokrotnie dochodzi do zdeformowania systemu mocowania rurki z gazem do której jest przytwierdzony zawór. Wówczas zmniejsza nam się ruch wzdłużny uniemożliwiając prawidłowe działanie zaworu. Aby temu zaradzić należałoby zdemontować pokrywę kuchenki i wyprofilować układ zasilania do stanu pierwotnego lub spróbować zastosować podkładkę którą nakładamy na czop zanim wciśniemy pokrętło.

PROBLEM Z GAZEM

Jeśli nasza kuchenka gazowa nie daje odpowiedniego płomienia, to przyczyną może być:

  • niskie ciśnienie w sieci
  • niski poziom gazu w butli
  • uszkodzony zawór mocowany do butli

Naprawa i serwis AGD: pralki, zmywarki, piecyki, piekarniki, płyty indukcyjne, płyty ceramiczne:
AEG, Amica, Ardo, Ariston, Beko, Bosch, Brandt, Candy, Deawoo, Electrolux, Gorenje, Hoover, Indesit, LG, Mastercook, Miele, Polar, Samsung, Siemens, Whirlpool, Zanussi i inne.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE TO MIEJSCE, GDZIE NAPRAWIAMY SPRZĘT AGD

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

OFERTA NAPRAWY SPRZĘTU AGD