Zbyt słaby płomień na palniku kuchenki gazowej – awarie, usterki i problemy

Dla komfortowego użytkowania kuchenki gazowej wymagane jest, aby regulacja płomienia na palniku umożliwiała pełen zakres mocy od najmniejszego płomienia, który nie zgaśnie do największego, który nie będzie zbyt wysoki (po przyłożeniu garnka nie będzie palił rączek).  O ile ze zbyt dużym płomieniem możemy sobie poradzić przykręcając odpowiednio kurek, o tyle ze zbyt małym płomieniem nie zawsze nasze potrawy będą się przygotowywać zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

zbyt słaby płomień na palniku kuchenki gazowej

Zadzwoń: 799 058 004

PRZYBRUDZONY PALNIK W KUCHENCE GAZOWEJ

Na słaby płomień w kuchence gazowej ma wpływ ilość gazu przepływająca przez palnik. Palnik jest łatwo zanieczyści podczas gotowania chodź by podczas zalania kiedy gotowana potrawa wykipi. W takiej sytuacji rozgrzany palnik szybko odparuje zawartą wodę w potrawie pozostawiając zwęglone frakcje pokarmu.  Jeśli z tego powodu nasz palnik nie daje odpowiedniego płomienia to wystarczy zdemontować palnik i pod bieżącą wodą oczyścić jego koronę z nagromadzonego brudu przy użyciu np. szczoteczki.

NIESPRAWNA DYSZA GAZU

Jeżeli korona palnika jest czysta i nie można jej nic zarzucić należy sprawdzić kolejny element który ma znaczący wpływ na ilość przepływającego gazu podczas załączonego palnika. Zazwyczaj dysze tak jak i sam palnik narażone są na zalanie podczas gotowania co skutecznie może obniżyć ich sprawność poprzez zatkanie otworu który nominalnie może mieć nawet poniżej pół 0,5 milimetra. Wówczas taką dyszę należy wymienić na nową. Można spróbować ją oczyścić używając odpowiednio cienkiego narzędzia chodź nie zawsze jest to możliwe.

KUCHENKA PODŁĄCZONA DO BUTLI GAZOWEJ

Kuchenka gazowa podłączona do butli gazowej korzysta z gazu propan-butan zamiast z gazu ziemnego jak to ma miejsce w lokalach do których jest doprowadzony gaz. Zanim uruchomimy kuchenkę gazową należy najpierw ją przystosować do gazu LPG poprzez wymianę dedykowanych do tego celu dysz. Jeśli jesteśmy pewni, że dysze są odpowiednie i drożne, a także korona palnika nie budzi podejrzeń wówczas zostaje nam sprawdzić dlaczego ciśnienie gazu jest za niskie. Może to być spowodowane niską zawartością gazu w butli ale także uszkodzonym zaworem na butli.

Naprawa i serwis AGD: pralki, zmywarki, piecyki, piekarniki, płyty indukcyjne, płyty ceramiczne:
AEG, Amica, Ardo, Ariston, Beko, Bosch, Brandt, Candy, Deawoo, Electrolux, Gorenje, Hoover, Indesit, LG, Mastercook, Miele, Polar, Samsung, Siemens, Whirlpool, Zanussi i inne.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE TO MIEJSCE, GDZIE NAPRAWIAMY SPRZĘT AGD

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

OFERTA NAPRAWY SPRZĘTU AGD