Bęben suszarki do ubrań przestaje wirować – awarie, usterki i błędy

Naprawa suszarek do ubrań, to dla Fix AGD Katowice żaden kłopot. Uporamy się z wszystkimi awariami, problemami i usterkami.

Mokre pranie jest suszone przez obrócenie bębna napędzanego silnikiem przy jednoczesnym nadmuchu ciepłego powietrza. Jeśli jakaś część jest zepsuta, bęben przestaje się obracać. Poniżej opiszemy, dlaczego bęben suszarki przestaje się obracać.

Zadzwoń: 799 058 004

W przypadku tego zaburzenia można rozważyć następujące przyczyny.

AWARIA ZASILANIA

uszkodzony zasilacz do pralko suszarkiJeśli bęben suszarki przestanie się obracać podczas suszenia lub suszarka nie uruchomi się, przyczyną może być wadliwe zasilanie. W takim przypadku ani bęben, ani silnik nie będą działać. Może to być spowodowane ogólną awarią zasilania.

Będziesz wtedy musiał poczekać na przywrócenie zasilania przez przedsiębiorstwo energetyczne. Możliwe jest również, że brak zasilania występuje tylko w gniazdku zasilającym, do którego podłączona jest suszarka.

Być może jest to przyczyna jedynie bezpiecznika. Odłącz niektóre urządzenia od obwodu, a następnie włącz bezpiecznik lub wymień bezpiecznik, w celu przywrócenia zasilania. Nawet uszkodzony lub zerwany kabel może być przyczyną braku zasilania. W takim przypadku kabel zasilający należy wymienić.

PANEL STEROWANIA JEST ZABLOKOWANY

zablokowany panel sterowniaPanel sterowania umożliwia wybór programu i zawiera kilka opcji, które mogą wpłynąć na działanie suszarki. Obejmuje to także kontrolę rodzicielską, która pozwala zablokować panel sterowania, a także opóźnienie czasu rozpoczęcia, które pozwala na włączenie urządzenia w późniejszym terminie.

Te dwie opcje należy sprawdzić, ponieważ suszarka nie uruchomi się, jeśli zostanie aktywowana. Panel sterowania służy również do wyświetlania kodu błędu za pomocą liter lub cyfr, ale także poprzez miganie kilku diod LED. Jeśli panel sterowania jest uszkodzony, należy go wymienić.

ZAMEK DRZWI NIE JEST ZAMKNIĘTY

zamki do pralkosuszarkiJeśli drzwi nie zamykają się prawidłowo, to ani bęben, ani silnik nie będą działać. Przyczyną może być uszkodzenie zamka drzwi lub jednego z jego elementów. Może się również zdarzyć, że hak zabezpieczający w drzwiczkach nie blokuje prawidłowo.

Zdarza się również, że przełącznik podłączony do obwodu zasilania silnika jest uszkodzony. Blokada drzwi jest często uszkadzana przez zablokowanie i deformację drzwi. Czasami jest to zwykłe zużycie.

Jeśli zamek drzwi jest uszkodzony, należy go wymienić.

TERMOSTAT BEZPIECZEŃSTWA ZOSTAŁ AKTYWOWANY

termostaty do suszarkiTermostat bezpieczeństwa to urządzenie termiczne, które nie resetuje się i może wpływać na działanie suszarki. Termostat bezpieczeństwa może się aktywować w kilku przypadkach, np. poprzez przegrzanie, pęknięcie paska napędowego lub zatrzymanie silnika. Zwykle znajduje się z tyłu elementu grzejnego lub w jego pobliżu i można go łatwo sprawdzić za pomocą multimetru.

W tym celu umieść sondy testowe na zaciskach termostatu i sprawdź ciągłość. Jeśli nie wyświetla się żadna wartość, należy wymienić termostat. Niektóre termostaty można zresetować za pomocą małego przycisku na dole. Czasami konieczne jest użycie cienkiego elementu do wciśnięcia przycisku w otworze.

Dla własnego bezpieczeństwa należy go wymienić i nie resetować. Jeśli termostat bezpieczeństwa jest włączony, prawdopodobnie przyczyną jest uszkodzenie innej części urządzenia. Dlatego należy również sprawdzić inne części suszarki.

PASEK NAPĘDOWY JEST USZKODZONY

uszkodzony pasek napędowy pralko suszarkiPasek umożliwia obrót bębna. W przypadku pęknięcia bęben przestaje się obracać i istnieje możliwość zadziałania zabezpieczenia termicznego.

Na przykład pasek zrywa się, gdy podpory bębna (tarcze filcowe, segmenty i łożyska) zużywają się lub są pod wpływem ciężaru prania. Dlatego zalecamy postępowanie zgodnie z instrukcjami producenta.

Zwróć również uwagę na następujące: Podana maksymalna pojemność dotyczy prania na mokro, a nie na pranie suche.

KONDENSATOR JEST USZKODZONY

silnik napędowy uszkodzonyKondensator przechowuje ładunek elektryczny, który pomaga uruchomić silnik. Jeśli kondensator jest uszkodzony, silnik buczy nie uruchamiając się. Aby sprawdzić kondensator, wystarczy ręcznie obrócić bęben, gdy silnik próbuje zastartować.

Jeśli silnik zastartuje to jest duże prawdopodobieństwo, że kondensator uległ uszkodzeniu.

POMPA KONDENSATU JEST USZKODZONA

pompka kondensacyjna uszkodzonaPompa kondensatu służy do wypompowywania kondensatu z urządzenia.

Jeśli pompa zostanie zatkana lub zablokowana przez zakleszczony przedmiot, pływak bezpieczeństwa zostanie wypchnięty, tak że system wyłączy się automatycznie po kilku minutach.

Jeśli pompa nie jest zatkana, przyblokowana a mimo to nie załącza się ,należy ją wymienić.

SILNIK JEST USZKODZONY

silnik napędowy uszkodzonySilnik suszarki bębnowej odpowiada za obrót bębna. Jeśli uzwojenia silnika są uszkodzone lub szczotki są wytarte wówczas pranie nie wysuszy się równomiernie bądź suszarka wejdzie w tryb awaryjny.

PŁYTA STEROWANIA JEST USZKODZONA

płyta sterowania uszkodzona pralko suszarkaPłyta sterująca kontroluje wszystkie funkcje suszarki (silnik, grzejnik itp.). Po sprawdzeniu wszystkich wymienionych powyżej części może być konieczna wymiana płyty sterowania.

Możesz je wymienić samodzielnie lub skontaktować się z technikiem serwisowym z Fix AGD Katowice.

Naprawa i serwis AGD: pralki, zmywarki, piecyki, piekarniki, płyty indukcyjne, płyty ceramiczne:
AEG, Amica, Ardo, Ariston, Beko, Bosch, Brandt, Candy, Deawoo, Electrolux, Gorenje, Hoover, Indesit, LG, Mastercook, Miele, Polar, Samsung, Siemens, Whirlpool, Zanussi i inne.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE TO MIEJSCE, GDZIE NAPRAWIAMY SPRZĘT AGD

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

OFERTA NAPRAWY SPRZĘTU AGD