Suszarka do ubrań nie daje się załączyć – awarie, usterki i błędy

Naprawa suszarek do ubrań w Katowicach to dla fachowców Fix AGD żaden kłopot.

Twoja suszarka nie daje się załączyć? Zachowuje się jak wypięta z zasilania? Poniżej wyjaśniamy, co należy sprawdzić, kiedy suszarka nie daje się załączyć.

Zadzwoń: 799 058 004

W przypadku tego zaburzenia można rozważyć następujące przyczyny.

ZASILACZ JEST USZKODZONY

uszkodzony zasilacz do pralko suszarkiNależy sprawdzić czy w gniazdu zasilającym jest napięcie 230 v . Można to łatwo sprawdzić podpinając pod nie inne urządzenie jak np. suszarkę do włosów. Zdecydowanie odradzamy podpinania wielu urządzeń do jednego gniazdka za pomocą przedłużacza ( rozgałęźnika).

Są to zazwyczaj urządzenia dużej mocy i ich współbieżne działanie może doprowadzić do przepalenia się instalacji elektrycznej.

PRZYCISK WŁĄCZANIA I WYŁĄCZANIA JEST USZKODZONY

suszarka do ubrań przycisk włączenia i wyłączaniaSuszarka może się nie załączyć z uwagi na uszkodzony przycisk zasilania ( włącz / wyłącz).  Możesz sprawdzić tę część za pomocą multimetru w ustawieniu omomierza.

Jeśli nie ma ciągłości między dwiema pozycjami (włączanie i wyłączanie), należy wymienić przycisk włączania / wyłączania.

FILTR PRZECIWZAKŁÓCENIOWY JEST USZKODZONY

filtry przeciwzakłócenioweFiltr przeciwzakłóceniowy chroni suszarkę przed zakłóceniami elektrycznymi podczas pracy. Odgrywa ważną rolę w ochronie przed różnymi zakłóceniami elektrycznymi. Może się zdarzyć, że kondensator przeciwzakłóceniowy ulegnie uszkodzeniu, tak że włączenie suszarki nie będzie możliwe. Za pomocą multimetru możesz sprawdzić, czy pojawia się  napięcie 230 v zarówno od strony wejścia zasilania jak i od strony wyjścia z filtra. Kondensator przeciwzakłóceniowy znajduje się wewnątrz urządzenia, na tylnej ścianie. Można go znaleźć, postępując zgodnie z kablem zasilającym.

PŁYTA STEROWANIA JEST USZKODZONA

płyta sterowania uszkodzona pralko suszarkaPłyta sterująca (moduł) kontroluje wszystkie funkcje suszarki (silnik, ogrzewanie itp.).

Jeśli wszystkie powyższe części zostały sprawdzone, przyczyną może być ostatecznie moduł. Możesz go wymienić samodzielnie lub skontaktować się z technikiem serwisowym FixAgd.pl

Naprawa i serwis AGD: pralki, zmywarki, piecyki, piekarniki, płyty indukcyjne, płyty ceramiczne:
AEG, Amica, Ardo, Ariston, Beko, Bosch, Brandt, Candy, Deawoo, Electrolux, Gorenje, Hoover, Indesit, LG, Mastercook, Miele, Polar, Samsung, Siemens, Whirlpool, Zanussi i inne.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE TO MIEJSCE, GDZIE NAPRAWIAMY SPRZĘT AGD

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

OFERTA NAPRAWY SPRZĘTU AGD