Suszarka do ubrań nie grzeje, nie suszy – awarie, usterki i błędy

Naprawa suszarek do ubrań w Katowicach to nasza główna specjalizacja.

Może się zdarzyć, że suszarka przestanie się nagrzewać. Oto kilka powodów, dla których suszarka może się nie nagrzewać.

Zadzwoń: 799 058 004

W przypadku tego zaburzenia można rozważyć następujące przyczyny.

TERMOSTAT BEZPIECZEŃSTWA JEST WŁĄCZONY

termostaty do suszarkiTermostat bezpieczeństwa to urządzenie bezpieczeństwa termicznego, którego zwykle nie można automatycznie zresetować. Po uruchomieniu termostatu ogrzewanie suszarki jest wyłączone. Termostat włącza się, aby zapobiec przegrzaniu urządzenia, na przykład po zerwaniu paska napędowego lub wyłączeniu silnika. Możesz to łatwo przetestować za pomocą multimetru w ustawieniu omomierza. Termostat bezpieczeństwa zwykle znajduje się za bębnem w pobliżu elementu grzejnego. Odłącz wszystkie połączenia i umieść sondy testowe na dwóch zaciskach termostatu, aby sprawdzić ciągłość. Jeśli nie ma ciągłości, termostat należy wymienić lub włączyć ponownie.
Nigdy nie resetuj termostatu, dopóki nie znajdziesz przyczyny przegrzania.

AUTOMATYCZNY REGULATOR TEMPERATURY JEST USZKODZONY

automatyczny regulator temperatury uszkodzonyAutomatyczny regulator temperatury reguluje temperaturę elementu grzejnego. Jeśli jest wadliwy, element grzewczy nie nagrzeje się. Można to łatwo sprawdzić za pomocą multimetru w ustawieniu omomierza. Automatyczny regulator temperatury jest zwykle umieszczony za bębnem w pobliżu elementu grzejnego. Odłącz wszystkie połączenia i umieść dwie sondy testowe na dwóch zaciskach termostatu, aby sprawdzić ciągłość. Jeśli tak nie jest, należy wymienić regulator temperatury.

ELEMENT GRZEJNY JEST USZKODZONY

element grzejny uszkodzonyElement grzewczy służy do podgrzewania powietrza przepływającego przez suszarkę. Element grzejny zwykle składa się z dwóch bloków grzejnych. Jeśli jeden z nich jest uszkodzony, urządzenie nagrzewa się mniej lub wcale. Należy sprawdzić, czy sprężynowe druty elementu grzejnego nie są uszkodzone. Możesz również sprawdzić przejście za pomocą multimetru w ustawieniu omomierza. Element grzewczy jest zwykle umieszczony za bębnem. Odłącz wszystkie połączenia i umieść dwie sondy testera na dwóch zaciskach grzejnika, aby sprawdzić ciągłość.

POMPA KONDENSATU JEST USZKODZONA

pompka kondensacyjna uszkodzonaPompa kondensatu suszarki kieruje kondensat do zbiornika kondensatu. Jeśli jest zatkana, pływak bezpieczeństwa włączy się. Tryb bezpieczeństwa zostanie włączony, a urządzenie przestanie się nagrzewać. Pływak bezpieczeństwa jest również włączany, gdy należy opróżnić zbiornik kondensatu. Sprawdź i wyczyść pompę kondensatu i wymień w razie potrzeby.

SILNIK JEST USZKODZONY

silnik napędowy uszkodzonyBęben obraca się dzięki silnikowi. Jeśli uzwojenie silnika jest wadliwe, jeśli silnik zbyt mocno się nagrzewa lub brzęczy to może być uszkodzony. Dlatego należy go wymienić i najpierw sprawdzić, czy są jakieś inne części, które spowodowały przedwczesne zużycie silnika, takie jak zbyt napięty pasek napędowy lub zablokowana oś bębna. Zablokowany silnik uniemożliwi równomierne wysuszenie wsadu.

PŁYTA STEROWANIA JEST USZKODZONA

płyta sterowania uszkodzona pralko suszarkaPłyta sterująca (moduł) steruje wszystkimi funkcjami suszarki (silnik, ogrzewanie itp.). Jeśli wszystkie powyższe części zostały sprawdzone, przyczyną może być własnie moduł. Możesz go wymienić samodzielnie lub skontaktować się z technikiem serwisowym z fixAgd.pl

Naprawa i serwis AGD: pralki, zmywarki, piecyki, piekarniki, płyty indukcyjne, płyty ceramiczne:
AEG, Amica, Ardo, Ariston, Beko, Bosch, Brandt, Candy, Deawoo, Electrolux, Gorenje, Hoover, Indesit, LG, Mastercook, Miele, Polar, Samsung, Siemens, Whirlpool, Zanussi i inne.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE TO MIEJSCE, GDZIE NAPRAWIAMY SPRZĘT AGD

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

OFERTA NAPRAWY SPRZĘTU AGD