Suszarka do ubrań nie przestaje działać, nie zakańcza programu – awarie, usterki i błędy

Naprawa pralko-suszarek w Katowicach to nasza codzienność. Z ich awariami spotykamy się bardzo często.

Suszarka nie przestaje suszyć i się nie wyłącza? Poniżej wyjaśnimy powody, dla których suszarka może działać wiecznie.

Zadzwoń: 799 058 004

W przypadku tego zaburzenia można rozważyć następujące przyczyny.

PRANIE NIE ZOSTAŁO WYSTARCZAJĄCO WYWIROWANE

symbol nie wirować pralko suszarkaJeśli pranie nie zostanie wystarczająco odwirowane przed włożeniem do suszarki, proces suszenia zostanie automatycznie przedłużony. Pranie należy odwirować na co najmniej 800 obrotach na minutę, w przeciwnym razie suszenie zajmie zbyt dużo czasu.

URZĄDZENIE ZNAJDUJE SIĘ W NIEWŁAŚCIWYM MIEJSCU

suszarka spalony plastikSuszarka powinna znajdować się w chłodnym i wentylowanym pomieszczeniu. Urządzenie będzie działać gorzej w pomieszczeniu, w którym jest za zimno lub za ciepło. Nic nie powinno być stawiane przed suszarką, ponieważ suszarka zasysa świeże powietrze z przodu. Jeśli proces ten zostanie zakłócony, suszarka będzie potrzebowała więcej czasu do wyschnięcia.

FILTR KŁACZKÓW JEST ZATKANY

filtry kłaczków pralko suszarkiFiltr kłaczków został zaprojektowany w taki sposób, aby zapobiec zaplątaniu się kłaczków w dmuchawę urządzenia. Filtr kłaczków znajduje się po wewnętrznej stronie drzwi. Należy go wyczyścić po każdym procesie suszenia, w przeciwnym razie działanie suszarki zostanie zakłócone. Ponieważ powietrze nie może przedostać się przez zatkany filtr, czas suszenia jest automatycznie wydłużany.

KONDENSATOR JEST ZATKANY

skraplacz kondensator zatkanySkraplacz wody jest dostępny tylko z osuszaczami kondensatu. Wilgoć jest oddzielana w skraplaczu i przekształcana w wodę. Jeśli skraplacz jest zatkany kłaczkami lub brudem, powietrze nie będzie mogło przepływać przez suszarkę. Suszarka potrzebuje więcej czasu na wysuszenie prania. Dlatego zalecamy czyszczenie skraplacza przynajmniej raz lub dwa razy w miesiącu.

PROGRAM JEST NIEPRAWIDŁOWY

program nieprawidłowyJeśli wybierzesz niewłaściwy program, suszenie może potrwać dłużej. Na przykład, jeśli zaprogramowano opóźniony start, rozpoczęcie procesu suszenia zostanie przełożone na późniejszy termin. Wybór programu dla włókna z mikrofibry (syntetycznego) do suszenia prania bawełnianego wydłuży proces suszenia. Może się zdarzyć, że funkcja bez zagnieceń zostanie przypadkowo aktywowana i suszarka będzie dłużej wirować pranie, nawet po zakończeniu suszenia. Zaleca się uważne przeczytanie instrukcji obsługi, aby wybrać odpowiedni program.

ELEMENT GRZEJNY JEST USZKODZONY

element grzejny uszkodzonyElement grzewczy służy do podgrzewania powietrza przepływającego przez suszarkę. Element grzejny zwykle składa się z dwóch bloków grzejnych. Jeśli jeden z nich zostanie uszkodzony, suszarka nagrzeje się mniej lub wcale. Należy sprawdzić, czy sprężynowe druty elementu grzejnego nie są uszkodzone. Możesz również sprawdzić przejście za pomocą multimetru w ustawieniu omomierza. Element grzewczy jest zwykle umieszczony za bębnem. Odłącz wszystkie połączenia i umieść dwie sondy testera na dwóch zaciskach grzejnika, aby sprawdzić ciągłość.

SONDA LAMBDA JEST USZKODZONA

sonda lambda uszkodzonaSuszarki bębnowe, które automatycznie określają czas suszenia, są wyposażone w małą sondę (metalowy pręt), która znajduje się w przednim uchwycie filtra w urządzeniu. Jeśli sonda i jej okablowanie zostaną uszkodzone, na przykład dotknięcie obudowy, suszarka nie przestanie suszyć. Dlatego należy sprawdzić sondę i jej okablowanie oraz wyczyścić przewody octem domowym.

CZUJNIK TEMPERATURY JEST USZKODZONY

termostaty do suszarkiCzujnik temperatury umożliwia pomiar temperatury we wnętrzu suszarki i elementu grzejnego. Jeśli czujnik temperatury jest uszkodzony, wskaże nieprawidłowy odczyt, a urządzenie przestanie grzać. Możesz sprawdzić czujnik w ustawieniu omomierza za pomocą multimetru. Odłącz urządzenie, odłączając wtyczkę zasilania i znajdź czujnik, który zwykle znajduje się w przednim kanale powietrznym w pobliżu tylnej nagrzewnicy. Odłącz wszystkie połączenia czujnika i umieść dwie sondy testera na każdym z zacisków czujnika, aby sprawdzić ciągłość. Wartość rezystancji (w omach) musi zostać wyświetlona. Możesz zlecić to zadanie naszemu serwisowi FixAgd.pl
W ten sam sposób można również sprawdzić czujnik temperatury umieszczony na elemencie grzejnym z tyłu suszarki.

PROGRAMATOR JEST USZKODZONY

programatoryNiektóre urządzenia mają programator mechaniczny. Ten programator jest wyposażony w koła zębate i krzywki dociskające styki elektryczne. W przypadku uszkodzenia styków elektrycznych suszarka może nie działać. Więc musisz zmienić tę część.

PŁYTA STEROWANIA JEST USZKODZONA

płyta sterowania uszkodzona pralko suszarkaPłyta sterująca (moduł) kontroluje wszystkie funkcje suszarki (silnik, ogrzewanie itp.). Jeśli wszystkie powyższe części zostały sprawdzone, przyczyną może być moduł.  Możesz go wymienić samodzielnie lub skontaktować się z technikiem serwisowym z fixAgd.pl

Naprawa i serwis AGD: pralki, zmywarki, piecyki, piekarniki, płyty indukcyjne, płyty ceramiczne:
AEG, Amica, Ardo, Ariston, Beko, Bosch, Brandt, Candy, Deawoo, Electrolux, Gorenje, Hoover, Indesit, LG, Mastercook, Miele, Polar, Samsung, Siemens, Whirlpool, Zanussi i inne.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE TO MIEJSCE, GDZIE NAPRAWIAMY SPRZĘT AGD

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

OFERTA NAPRAWY SPRZĘTU AGD