Suszarka do ubrań nie suszy prawidłowo, ubrania są mokre – awarie, usterki i błędy

Suszarka nie spełnia oczekiwań, gdy pranie pozostaje mokre po zakończeniu procesu suszenia. Jeśli bęben suszarki obraca się bez suszenia, oznacza to, że nie powstaje ciepłe powietrze. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego pranie jest mokre z suszarki.

Zadzwoń: 799 058 004

W przypadku tego zaburzenia można rozważyć następujące przyczyny.

WSAD NIE ZOSTAŁ ODPOWIEDNIO ODWIROWANY

symbol nie wirować pralko suszarkaJeśli pralka nie wiruje co najmniej 800 obrotów na minutę lub nie zostanie osiągnięta żądana prędkość, suszenie prania potrwa dłużej. Może się nawet zdarzyć, że pranie nadal będzie mokre po zakończeniu procesu suszenia. Aby pranie zostało wysuszone w suszarce, należy je wirować z prędkością co najmniej 800 obrotów na minutę.

SUSZARKA ZNAJDUJE SIĘ W NIEODPOWIEDNIM MIEJSCU

suszarka spalony plastikSuszarka powinna znajdować się w chłodnym i wentylowanym pomieszczeniu. Aby dobrze działać, urządzenie musi znajdować się w pomieszczeniu o temperaturze od 10 ° C do 35 ° C. Nic nie powinno stać przed suszarką, ponieważ zwykle zasysa świeże powietrze z przodu.

FILTR KŁACZKÓW JEST ZATKANY

filtry kłaczków pralko suszarkiJeżeli filtr kłaczków jest zatkany, suszarka przejdzie w tryb awaryjny i przestanie normalnie działać. Sprawdź, czy kontrolka wskazująca stan filtra kłaczków nie miga. Lampka ostrzegawcza, która zapala się i miga, wskazuje, że filtr kłaczków należy wyczyścić. Pozostałości tekstylne zwiększają zużycie energii przez suszarkę i przedłużają proces suszenia. Filtr kłaczków musi być czyszczony po każdym użyciu suszarki, aby utrzymać suszarkę w dobrym stanie technicznym tak długo, jak to możliwe. Suszarki nigdy nie należy używać bez filtra kłaczków. W przeciwnym razie istnieje ryzyko wywołania pożaru na skutek zetknięcia się kłaczków z elementem grzejnym.

SKRAPLACZ PARY JEST ZATKANY

skraplacz kondensator zatkanySkraplacz wody jest dostępny tylko z osuszaczami kondensatu. Wilgoć jest oddzielana w skraplaczu i przekształcana w wodę. W przypadku zatkania skraplacza kłaczkami lub zanieczyszczeniami powietrze nie będzie swobodnie przepływać przez suszarkę, więc urządzenie automatycznie wysuszy pranie dłużej. Dlatego zalecamy czyszczenie skraplacza przynajmniej raz lub dwa razy w miesiącu.

PROGRAM JEST NIEODPOWIEDNI

program nieprawidłowyJeśli wybierzesz niewłaściwy program, pranie może zostać niedosuszone.

Na przykład, jeśli chcesz aby pranie zostało dobrze wysuszone, musisz włączyć program „suszenia w szafce”, a nie program „do prasowania”, ponieważ pozostawi on resztkową wilgoć odpowiednią do prasowania.

PASEK NAPĘDOWY JEST ZERWANY

Pasek napędowy zapewnia obrót bębna suszarki. Jeśli pasek napędowy zerwie się, ale urządzenie nadal działa, suszarka będzie potrzebowała znacznie więcej czasu na wysuszenie prania. Pod koniec procesu suszenia pranie jest nadal mokre. Jeśli jednak bęben nie obraca się podczas suszenia, należy zdjąć pokrywę urządzenia, aby sprawdzić, czy pasek jest prawidłowo osadzony.

ELEMENT GRZEWCZY JEST USZKODZONY

element grzejny uszkodzonyElement grzewczy służy do podgrzewania powietrza przepływającego przez suszarkę. Jeśli jeden z dwóch bloków grzewczych jest uszkodzony, suszarka nie osiąga wymaganej temperatury i cały proces trwa dłużej. Należy sprawdzić, czy spirala grzałki nie nie jest uszkodzona. Możesz również sprawdzić przejście za pomocą multimetru w ustawieniu omomierza. Odłącz urządzenie od zasilania, wyciągając wtyczkę z gniazdka. Odłącz wszystkie połączenia i umieść dwie sondy testera na dwóch zaciskach grzejnika, aby sprawdzić ciągłość. Jeśli nie otrzymasz zmierzonej wartości, element grzejny należy wymienić.

USZKODZONY ZESPÓŁ OBROTOWY BĘBNA

zatarcie tylnego łożyska bębnaJeśli suszarka automatycznie określi czas suszenia, może się zdarzyć, że uszkodzone łożysko bębna spowoduje zakłócenia. Łożysko podpiera tylną część bębna. Jeśli łożysko jest zużyte lub pokryte smarem, przejście elektryczne nie będzie już miało miejsca w celu wykrycia wilgoci. W takim przypadku proces suszenia zostaje przerwany, a pranie pozostaje mokre. Wyjmij tę część po zdjęciu tylnego panelu i wyczyść ją. Jeśli problemu nie da się rozwiązać, łożysko należy wymienić.

ZANIECZYSZCZONA LUB USZKODZONA SONDA LAMBDA

sonda lambda uszkodzonaSuszarka, która określa czas suszenia może być wyposażona w sondę(pręt metalowy), który znajduje się w przedniej części urządzenia przy mocowaniu filtra. Jeżeli sonda nie jest podłączona do płyty sterującej lub jest brudna albo uszkodzona, może się zdarzyć, że program zakończy się przedwcześnie nie dosuszając prania. Do oczyszczenia sondy, należy użyć drobnego papieru ściernego lub odpowiedniego detergentu.

CZUJNIK TEMPERATURY JEST USZKODZONY

automatyczny regulator temperatury uszkodzonyCzujnik temperatury służy do pomiaru temperatury we wnętrzu suszarki. Jeśli czujnik temperatury jest uszkodzony, oprogramowanie suszarki przyjmie niepoprawny odczyt, co może skutkować przerwaniem procesu suszenia, nawet jeśli pranie jest nadal mokre. Możesz wyczyścić czujnik i przetestować go w ustawieniu omomierza za pomocą multimetru. Odłącz urządzenie od zasilania, odłączając wtyczkę i znajdź czujnik, który zwykle znajduje się w przednim kanale powietrznym. Odłącz wszystkie połączenia i umieść dwie sondy testowe na dwóch zaciskach testera, aby sprawdzić ciągłość. Czujnik temperatury musi mieć ciągłość. W ten sam sposób można również sprawdzić czujnik temperatury umieszczony na elemencie grzejnym z tyłu suszarki.

POMPA KONDENSATU JEST ZABLOKOWANA

pompka kondensacyjna uszkodzonaPompa kondensatu suszarki bębnowej pompuje kondensat do zbiornika kondensatu. Jeśli jest zatkana, pływak bezpieczeństwa włączy się. Następnie włącza się tryb bezpieczeństwa i urządzenie przestaje się nagrzewać. Pływak bezpieczeństwa jest również włączany, gdy należy opróżnić zbiornik kondensatu. Sprawdź i wyczyść pompę kondensatu lub wymień ją w razie potrzeby.

MODUŁ JEST USZKODZONY

płyta sterowania uszkodzona pralko suszarkaModuł kontroluje wszystkie funkcje suszarki (silnik, ogrzewanie itp.). Jeśli wszystkie powyższe części zostały sprawdzone, przyczyną może być uszkodzony przedmiotowy moduł. Możesz go wymienić samodzielnie lub skontaktować się z technikiem serwisu FixAgd.pl. Zobacz ofertę naprawy pralko-suszarek w Katowicach.

Naprawa i serwis AGD: pralki, zmywarki, piecyki, piekarniki, płyty indukcyjne, płyty ceramiczne:
AEG, Amica, Ardo, Ariston, Beko, Bosch, Brandt, Candy, Deawoo, Electrolux, Gorenje, Hoover, Indesit, LG, Mastercook, Miele, Polar, Samsung, Siemens, Whirlpool, Zanussi i inne.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE TO MIEJSCE, GDZIE NAPRAWIAMY SPRZĘT AGD

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

OFERTA NAPRAWY SPRZĘTU AGD