Suszarka do ubrań wybija bezpieczniki – awarie, usterki i błędy

Fix AGD Katowice oferuje profesjonalny serwis pralko-suszarek. Naprawiamy usterki i problematyczne awarie występujące w tym sprzęcie AGD.

Twoja suszarka do niedawna działała normalnie, a teraz po włączeniu wybija bezpieczniki? Poniżej opisaliśmy prawdopodobne przyczyny tej usterki.

Zadzwoń: 799 058 004

AWARIA ZASILANIA

uszkodzony zasilacz do pralko suszarkiMogło dojść do przepalenia gniazdka zasilającego lub przepalenia wtyczki od strony przewodu zasilającego zmywarkę.

Uwaga! Nie zaleca się podpisania kilku urządzeń do jednej listwy zasilającej (przedłużacz).

ZADZIAŁAŁO ZABEZPIECZENIE PRZECIWPRZEPIĘCIOWE

zabezpieczenie przeciwprzepięciowe pralko suszarkiNależy rozróżnić dwa różne rodzaje zakłóceń. Zadziałał główny wyłącznik obwodu instalacji elektrycznej lub tylko część układu została przerwana przez wyłącznik różnicowoprądowy (30 mA).

Jeśli główny wyłącznik zadziała, nastąpi zwarcie lub system jest przeciążony (zużywasz więcej energii niż jest to możliwe). Jeżeli zadziała wyłącznik różnicowoprądowy, przyczyną może być przebicie napięcia na obudowę (przewód zerowy) w suszarce.

ELEMENT GRZEWCZY JEST USZKODZONY

element grzejny uszkodzonyElement grzewczy podgrzewa powietrze krążące w urządzeniu.

Zwykle występują dwa elementy grzejne.

Jeśli którykolwiek z elementów grzejnych zostanie uszkodzony lub jeśli aluminiowy przedmiot dotknie drutu, sprężyny lub obudowy, suszarkę wyłączy urządzenie różnicowoprądowe.

KABLE ZASILAJĄCE SĄ PRZETARTE

wiązka elektryczna kable przetarteKable zasilające łączą ze sobą wszystkie części suszarki. Posiadają złącze na każdym końcu, które może zostać uszkodzone (przez ogrzewanie, załamanie, zgięcie lub przecięcie).

Jeśli złącza zostaną rozerwane lub stopione, dotkną obudowy lub innego elementu podłączonego do uziemienia, wyzwolą wyłącznik automatyczny.

SILNIK DMUCHAWY ULEGŁ AWARII

silnik dmuchawy uszkodzonySilnik dmuchawy zapewnia przepływ ciepłego powietrza przez suszarkę. Czasami dochodzi do przebicia napięcia z silnika dmuchawy na obudowę, po czym zadziała wyłącznik przeciwprzepięciowy.

W celu sprawdzenia, możesz odłączyć urządzenie od zasilania, a następnie odłączyć złącza od wentylatora i zaizolować je taśmą izolacyjną. Następnie ponownie włącz suszarkę.

Jeśli nie dojdzie do wybicia korków, konieczna będzie wymiana silnika.

POMPA SPUSTOWA JEST ZABLOKOWANA

pompa spustowa zablokowanaPompa spustowa służy do wypompowywania wody z suszarki. Może się zdarzyć, że pompa spustowa ma wadę. W takim przypadku powstaje zbyt duża kondensacja, która może zetknąć się z elementem grzejnym i może dojść do zadziałania zabezpieczenia przeciwprzepięciowego. Zalecamy odłączenie urządzenia od zasilania i pozostawienie go do wyschnięcia na kilka dni.

Po pewnym czasie możesz podłączyć go ponownie do zasilania i zacząć od nowa. Jeśli wyłącznik nie zadziała, sprawdź, czy pompa odpływowa działa prawidłowo. W tym celu weź multimetr w woltomierzu, włącz urządzenie i poczekaj kilka minut. Następnie umieść sondy testowe urządzenia testowego na zaciskach przyłączeniowych pompy spustowej.

Jeśli tester wyświetla napięcie 230 woltów, ale pompa odpływowa nie działa, należy ją wymienić lub najpierw sprawdzić, czy nie jest zablokowany przez przedmiot. Jeśli tester nie wskazuje prawidłowego napięcia, należy wymienić pompę.

SILNIK JEST USZKODZONY

silnik napędowy uszkodzonySilnik suszarki bębnowej odpowiada za obrót bębna. Jeśli uzwojenie silnika jest uszkodzone może dojść do przebicia napięcia.

Aby to sprawdzić, odłącz urządzenie od zasilania, a następnie odłącz złącza od silnika (izoluj je tymczasowo).

Następnie ponownie włącz suszarkę. Jeśli nie dojdzie do wybicia korków, oznacza to, że silnik jest uszkodzony i należy go wymienić.

KONDENSATOR PRZECIWZAKŁÓCENIOWY MA ZWARCIE

filtry przeciwzakłócenioweFiltr przeciwzakłóceniowy zapobiega zakłóceniom elektrycznym. Możesz to przetestować.

Zwykle znajduje się bezpośrednio za kablem zasilającym.

Możliwe jest, że uległ awarii i spowoduje zwarcie, co spowoduje zadziałanie wyłącznika automatycznego.

Naprawa i serwis AGD: pralki, zmywarki, piecyki, piekarniki, płyty indukcyjne, płyty ceramiczne:
AEG, Amica, Ardo, Ariston, Beko, Bosch, Brandt, Candy, Deawoo, Electrolux, Gorenje, Hoover, Indesit, LG, Mastercook, Miele, Polar, Samsung, Siemens, Whirlpool, Zanussi i inne.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE TO MIEJSCE, GDZIE NAPRAWIAMY SPRZĘT AGD

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

OFERTA NAPRAWY SPRZĘTU AGD