Suszarka do ubrań zatrzymuje się podczas pracy – awarie, usterki i błędy

Niezależnie od tego, czy jest to suszarka z grzałką, czy kondensacyjna – wszystkie suszarki działają na stosunkowo podobnym systemie: suszą ubrania gorącym powietrzem. Ale co jeśli urządzenie zatrzyma się podczas pracy? Nie oznacza to, że urządzenie nie działa lub jest niepotrzebne. Ta awaria mogła być spowodowana przez jeden lub więcej czynników i można ją łatwo naprawić. Poniżej przedstawiamy różne przyczyny, które mogą być odpowiedzialne za zatrzymanie suszarki.

Zadzwoń: 799 058 004

W przypadku tego zaburzenia można rozważyć następujące przyczyny.

ZASILANIE JEST ZAKŁÓCONE

uszkodzony zasilacz do pralko suszarkiPo pierwsze, ważne jest sprawdzenie, czy zasilacz urządzenia działa. Sprawdź także, czy urządzenie jest prawidłowo podłączone do gniazdka elektrycznego. Jeśli tak, sprawdź przewód zasilający czy nie przedarł się lub stopił. Jeżeli tak, należy go wymienić. Wreszcie możliwe jest, że przepalił się bezpiecznik należący do gniazda lub że zadziałał wyłącznik bezpieczeństwa . W takim przypadku zauważysz, że wszystkie urządzenia zasilane z tego samego obwodu również nagle przestały działać. Krótkie przypomnienie : Zdecydowanie odradza się podłączanie urządzeń gospodarstwa domowego do jednego gniazdka stosując np. przedłużacz czy rozgałęźnik.

FILTR KŁACZKÓW JEST PEŁNY

filtry kłaczków pralko suszarkiJest to z pewnością jedna z pierwszych czynności, które należy przeprowadzić, jeśli suszarka nie działa prawidłowo. Filtr kłaczków faktycznie zapobiega przedostawaniu się materiałów tekstylnych do obwodu suszarki. Wskazane jest również czyszczenie tego sita po każdym użyciu urządzenia . Zapewnia to prawidłowe działanie urządzenia.

ZBIORNIK KONDENSACYJNY PRZEPEŁNIA SIĘ

zbiornik kondensacyjny pralko suszarkiJeśli masz suszarkę kondensacyjną , kondensuje ona parę wodną z prania i zbiera ją w postaci płynnej w pojemniku zwanym pojemnikiem skraplacza lub pojemnikiem na wodę . Bardzo ważne jest, aby regularnie opróżniać ten pojemnik – najlepiej za każdym razem, gdy go używasz – aby zapobiec przepełnieniu . Kiedy tak się dzieje, uruchamia się mechanizm bezpieczeństwa i suszarka zatrzymuje się. W przypadku większości suszarek element ten znajduje się w lewym górnym rogu urządzenia.

SKRAPLACZ JEST ZABRUDZONY

skraplacz kondensator zatkanySuszarka kondensacyjna, jak sama nazwa wskazuje, kondensuje wodę na skraplaczu . W ten sposób wychwytuje się gorące wilgotne powietrze przepływające przez pranie, która po przekształceniu w wodę dostaje się do pojemnika na wodę / pojemnika na skraplacz . Przy dłuższym stosowaniu kłaczki gromadzą się w skraplaczu i może utrudniać cyrkulację powietrza. Dlatego konieczne jest regularne sprawdzanie skraplacza i czyszczenie w razie potrzeby (średnio raz lub dwa razy w miesiącu). Skraplacz ma postać kasety, znajduje się w lewym dolnym rogu w suszarce bębnowej i można go usunąć w celu konserwacji. Wystarczy otworzyć pokrywę ochronną i spłukać go prysznicem ręcznym w wannie lub brodziku. Dla dokładnego oczyszczenia użyj patyczka itp. do usunięcia kłaczków z przestrzeni między żeberkami skraplacza. Możesz to również zrobić na zewnątrz za pomocą węża ogrodowego.

DRZWI SUSZARKI OTWORZYŁY SIĘ PODCZAS PRACY

zamki do pralkosuszarkiW takim przypadku system bezpieczeństwa zamka natychmiast zatrzymuje suszarkę. Ten problem może wystąpić, jeśli drzwi zostały nieprawidłowo zamknięte przed uruchomieniem urządzenia lub jeśli jeden z elementów umożliwiających jego zamknięcie jest zużyty. Należy sprawdzić, czy zamek lub sprężyna drzwi jest zużyta . Jeśli wykryjesz wadę zamka drzwi (przykład: wadliwy hak), musisz wymienić część. Nawet problem z blaszką przykręconą do obudowy urządzenia może prowadzić do niezamierzonego otwarcia drzwi.

PROGRAMATOR URZĄDZENIA JEST USZKODZONY

programatoryTwoja suszarka ma programator mechaniczny? Wtedy możliwe jest, że problem leży po stronie programatora. Mały silnik timera może być uszkodzony, co powoduje zatrzymanie urządzenia podczas pracy. Ten silniczek napędza wiele tarcz które mają funkcję zwierania styków, które zasilają elementy urządzenia w pożądanym czasie. Możesz łatwo sprawdzić stan tego silniczka: weź multimetr i ustaw go na pomiar napięcia (AC) . Umieść końcówki sondy multimetru na zaciskach silniczka(podczas pracy urządzenia) i sprawdź czy występuje napięcie 230 V AC. Jeśłi silniczek jest sprawny będzie słychać jego pracę.

ZADZIAŁAŁO ZABEZPIECZENIE PRZED PRZEGRZANIEM

termostaty do suszarkiJeśli urządzenie się przegrzeje, dojdzie do włączenia się termostatu bezpieczeństwa suszarki. Termostat przerywa zasilanie elementów grzejnych i silnika elektrycznego – suszarka wyłącza się automatycznie. Ten termostat zwykle znajduje się za bębnem w pobliżu rezystora. Aby sprawdzić jego stan, użyj multimetru i przełącz go na pomiar rezystancji. Po odłączeniu termostatu przymocuj dwie końcówki miernika do zacisków termostatu, aby sprawdzić ciągłość . Niektóre termostaty mają mały przycisk na górze za pomocą którego możesz go zresetować. Są też termostaty których zabezpieczenie można zresetować używając np. spinacza który wsuwany do otworka w którym jest przełącznik. Ze względów bezpieczeństwa absolutnie konieczna jest wymiana termostatu (resetowanie jest tymczasowe i doraźne). Jeśli zadziałał termostat bezpieczeństwa, prawdopodobne jest, że przyczyną awarii jest inny element urządzenia. Przyczyną jest często zanieczyszczenie suszarki. Sprawdź ofertę naprawy suszarek do ubrań w Katowicach.

Naprawa i serwis AGD: pralki, zmywarki, piecyki, piekarniki, płyty indukcyjne, płyty ceramiczne:
AEG, Amica, Ardo, Ariston, Beko, Bosch, Brandt, Candy, Deawoo, Electrolux, Gorenje, Hoover, Indesit, LG, Mastercook, Miele, Polar, Samsung, Siemens, Whirlpool, Zanussi i inne.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE TO MIEJSCE, GDZIE NAPRAWIAMY SPRZĘT AGD

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

OFERTA NAPRAWY SPRZĘTU AGD