Ubrania w suszarce do ubrań są mocno poplątane – awarie, usterki i błędy

Suszarki kondensacyjne to urządzenia AGD, które ułatwiają życie ludzi oszczędzając ich czas i miejsce w mieszkaniu, które zajmuje standardowa suszarka na ubranie z rozwieszonym praniem. Wystarczy włożyć pranie do bębna i wybrać odpowiedni program. Jeśli urządzenie działa normalnie i jest używane prawidłowo, szybko dostaniesz suche i mało pomięte pranie, które wymaga jedynie lekkiego prasowania przed włożeniem do szafy. Suszarka składa się z bębna grzewczego, który obraca się naprzemiennie, aby osuszyć każdą część jednorodnie, unikając jednocześnie węzłów. Z drugiej strony, jeśli uważasz, że pranie które wyciągasz ze suszarki jest poplątane, zapoznaj się z poniższą treścią.

Zadzwoń: 799 058 004

W przypadku tego zaburzenia można rozważyć następujące przyczyny.

BĘBEN KRĘCI SIĘ TYLKO W JEDNĄ STRONĘ

bęben suszarki do ubrańBęben jest głównym składnikiem suszarki . W trakcie cyklu suszenia ma bezpośredni kontakt z odzieżą, ręcznikami i bielizną. Bęben zwykle obraca się gdy tylko urządzenie zostanie włączone, w zależności od wybranego programu. Te ruchy rotacyjne (w lewo, w prawo) chroni pranie przed tarciem ubrań miedzy sobą. Dlatego jest mało prawdopodobne, aby pranie uległo uszkodzeniu podczas suszenia. Jeśli bęben nie będzie się obracał w dwóch kierunkach wówczas pranie będzie pomięte i zaplątane. Aby sprawdzić, czy bęben suszarki obraca się normalnie, obserwuj go podczas pracy. Ale uwaga: w zależności od modelu inwersje mogą być dłuższe lub krótsze (od 5 do 20 minut). Możesz także ręcznie sprawdzić, czy żaden obiekt nie blokuje obrotu . Upewnij się, że urządzenie jest odłączone od sieci przed wykonaniem jakichkolwiek interwencji.

ELEKTRYCZNOŚĆ STATYCZNA

elektrostatyczność statycznaElektryczność statyczna jest zjawiskiem naturalnym. Tarcie między różnymi rodzajami tkanin i obecność gorącego powietrza sprzyjają temu zjawisku. Niektóre włókna, zwłaszcza syntetyczne, mają tendencję do ładowania w suszarce elektrycznością statyczną. Rezultat: ubrania sklejają się i zaplątują.

SUSZARKA JEST ZBYT PEŁNA

symbol nie wirować pralko suszarkaGdy suszarka jest przepełniona ,ubrania zaplątują się i zagniatają.

Należy przestrzegać zalecanego przez producenta maksymalnego obciążenia suszarki. W rzeczywistości przeciążona suszarka może uszkadzać i gnieść odzież .

Zużywa także więcej energii. Zasadniczo unikaj wypychania suszarki zbyt dużą ilością prania.

RZECZY DO PRANIA NIE ZOSTAŁY PRAWIDŁOWO UMIESZCZONE W BĘBNIE

rzeczy nie zostały prawidłowo umieszczone w bębnieUbrania należy umieszczać w suszarce każde z osobna, a najlepiej jak przed załadowaniem do suszarki zostanie wstępnie rozprostowane. Jeśli to możliwe, unikaj mieszania różnych gatunków ubrań. Na przykład bielizna lub koszulki razem z kołdrą. Inną alternatywą jest stosowanie worków na pranie do oddzielania różnych rodzajów odzieży.

Zobacz ofertę: serwis pralko suszarek – Fix AGD Katowice.

Naprawa i serwis AGD: pralki, zmywarki, piecyki, piekarniki, płyty indukcyjne, płyty ceramiczne:
AEG, Amica, Ardo, Ariston, Beko, Bosch, Brandt, Candy, Deawoo, Electrolux, Gorenje, Hoover, Indesit, LG, Mastercook, Miele, Polar, Samsung, Siemens, Whirlpool, Zanussi i inne.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE TO MIEJSCE, GDZIE NAPRAWIAMY SPRZĘT AGD

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

OFERTA NAPRAWY SPRZĘTU AGD