Calgon do czyszczenia pralki – szkodzi czy pomaga?

Pralki pojawiały się stopniowo w naszych domach w pierwszej połowie ubiegłego stulecia. Od swojego początku przeszły bardzo długą drogę, a więc współczesne pralki różnią się od swoich pierwowzorów w ogromnym stopniu. Im bardziej skomplikowane, tym stają się jednak bardziej wrażliwe na niekorzystne czynniki. Bardzo dużym zagrożeniem dla nowoczesnych pralek jest twarda woda, która jest przyczyną powstawania kamienia. Kamień powoduje liczne awarie pralek. Remedium jest tutaj Calgon do pralki – skuteczny środek chroniący przed kamieniem.

Dlaczego kamień w pralce jest groźny?

calgonKamień w pralce jest groźny z wielu powodów. Aby wyjaśnić tę kwestię należy w pierwszej kolejności wyjaśnić to, czym kamień w ogóle jest. Kluczowym pojęciem jest tu twarda woda. Twardość wody to zawartość w niej jonów, przede wszystkim wapnia. Wapń zawarty w wodzie w niektórych warunkach może się wytrącać i osiadać tworząc trudno rozpuszczalną warstwę, czyli tak zwany kamień.

Wytrącanie osadu zachodzi przede wszystkim w czasie podgrzewania twardej wody, a to właśnie dzieje się w czasie pracy pralki. Kiedy używana jest w niej woda twarda, na wszystkich wewnętrznych elementach, a w szczególności na grzałce osadza się kamień. Kamień może powodować zarówno fizyczne uszkodzenia, jak i znacznie przyspieszać korozję elementów pralki. Konieczna jest wtedy szybka naprawa pralki przez doświadczonego i zaufanego serwisanta.

Doświadczenie sprzedawców i specjalistów od pralek pokazuje, że osadzający się kamień może w znacznym stopniu skrócić życie pralki. Może również pogorszyć jej wydajność, co objawiać się będzie zwiększeniem zużycia wody i energii elektrycznej, a także pogorszenie jakości prania. Istnieje jednak sposób, by ten proces zatrzymać. Do każdego prania należy stosować Calgon do czyszczenia pralki.

Skład Calgonu – jak on działa?

Calgon to środek złożony, którego jednak najistotniejszym składnikiem są polikarboksyleny. Substancje te są bardzo popularnymi zmiękczaczami do wody. Wiążą one znajdujące się w wodzie jony wapnia i zapobiegają wytrącaniu się ich. Skład mineralny wody pozostaje więc ten sam, ale zawarte w niej jony nie tworzą osadu, czyli popularnego kamienia. Dzięki temu elementy pralki pozostają zawsze czyste i sprawne, a urządzenie działa dłużej.

Czy Calgon pomoże usunąć osad?

Ważnym pytaniem jest to, czy Calgon pomoże usunąć osad, który już wcześniej osadził się na elementach pralki. Zdecydowanie tak nie jest. W celu usunięcia osadu należy użyć odpowiedniego odkamieniacza. Calgon używany do każdego prania pomaga natomiast zachować czystą pralkę na jak najdłużej. W celu skutecznego odkamienienia pralki należy użyć środka znanej marki i użyć go zgodnie z instrukcją.

Naprawa i serwis AGD: pralki, zmywarki, piecyki, piekarniki, płyty indukcyjne, płyty ceramiczne:
AEG, Amica, Ardo, Ariston, Beko, Bosch, Brandt, Candy, Deawoo, Electrolux, Gorenje, Hoover, Indesit, LG, Mastercook, Miele, Polar, Samsung, Siemens, Whirlpool, Zanussi i inne.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE TO MIEJSCE, GDZIE NAPRAWIAMY SPRZĘT AGD

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

OFERTA NAPRAWY SPRZĘTU AGD