Płyta indukcyjna – wady i zalety

Jakie są największe wady i zalety kuchenek indukcyjnych? Nowoczesne płyty indukcyjne z roku na rok zdobywają coraz większą popularność, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. W niniejszym poradniku zostały bardzo dokładnie opisane mocne i słabe strony kuchenki indukcyjnej, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie podjąć decyzję o tym – czy warto decydować się na jej zakup.

Jakie zalety kuchni indukcyjnych?

płyta indukcyjna wady i zaletyDla większości użytkowników największą zaletą płyt indukcyjnych jest niesamowita ekonomiczność. Producenci skonstruowali kuchenki indukcyjne w taki sposób, aby ciepło ogrzewało jedynie garnek, a nie całą płytę jak ma to miejsce w konkurencyjnych rozwiązaniach. Intuicyjne indukcje są w stanie nie tylko rozpoznać wielkość danego naczynia, ale również dopasować do niego odpowiednią ilość ciepła.

Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie ekonomiczne rozwiązanie. Warto wspomnieć również i o tym, że ciepło wytwarza się jedynie w garnku, a cała płyta jest chłodna, dzięki czemu ogranicza się ryzyko poparzenia. Opisując największe zalety należy wspomnieć o tym, że dzięki indukcji, można skrócić czas gotowania nawet o 30%. Nowoczesne kuchenki indukcyjne prezentują się naprawdę bardzo okazale, dzięki czemu doskonale sprawdzą się nie tylko w klasycznych, ale również i w nowoczesnych kuchniach.

Jakie wady kuchni indukcyjnych?

Płyty indukcyjne mają nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. Działanie indukcji w dużym stopniu opiera się głównie na polu magnetycznym, dlatego też osoby z rozrusznikiem serca powinny zachować szczególną ostrożność.

Uważać należ także na to, aby przez przypadek nie rozmagnesować swojej karty kredytowej. Aby móc skorzystać z dobrodziejstwa kuchenki indukcyjnej niezbędne są oczywiście specjalne garnki, które generują dodatkowe koszty. Uważać należy również na urządzenia z „niższej półki cenowej”, które potrafią naprawdę dość głośno pracować.

Może Cię zainteresować:

Dla kogo są płyty indukcyjne?

Nowoczesne płyty indukcyjne są najlepszym wyborem dla tych osób, które nie mają dostępu do przyłącza gazowego. Co prawda zakup płyty indukcyjnej i specjalnych garnków wiąże się z nieco większym wydatkiem, ale jest to jedna z tych inwestycji, która szybko się zwróci.

Pole indukcyjne nie musi się nagrzewać i od razu po uruchomieniu działa na garnek. Jest to wspaniały wybór dla osób, które nie lubią marnować cennego czasu w kuchni. Jak wspomniano powyżej indukcje są bardzo bezpieczne w codziennym użytkowaniu, dlatego też urządzenia tego typu są idealnym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi lub zwierzętami. Niesamowita wygoda, szybkość w działaniu i nowoczesny design, to atuty wokół, których nikt nie może przejść obojętnie.

Naprawa i serwis AGD: pralki, zmywarki, piecyki, piekarniki, płyty indukcyjne, płyty ceramiczne:
AEG, Amica, Ardo, Ariston, Beko, Bosch, Brandt, Candy, Deawoo, Electrolux, Gorenje, Hoover, Indesit, LG, Mastercook, Miele, Polar, Samsung, Siemens, Whirlpool, Zanussi i inne.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE TO MIEJSCE, GDZIE NAPRAWIAMY SPRZĘT AGD

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

OFERTA NAPRAWY SPRZĘTU AGD